KAYSERİ SAĞLIK-SEN TERÖRÜ LANETLEDİ...
01 Ocak 1970, Perşembe

SAĞLIK ÇALIŞANLARIDA TERÖR MAĞDURU

     AZİZ MİLLETİMİZ VE DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

Terör, bütün toplumu olumsuz etkilemekle birlikte, güvenlik güçlerimizin yanı sıra en çok da sağlık çalışanlarımızı mağdur etmektedir. Gerek hasta nakli, gerekse olay yerine çağrılma durumlarında terör ve şiddetle karşı karşıya kalan sağlık çalışanları, bu tür mağduriyetlerin yanı sıra terör örgütünün doğrudan saldırısına da maruz kalmaktadır.

Bunun son örneğini geçtiğimiz günlerde, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşadık. Şehir merkezinde infilak ettirilen bomba yüklü araç, diğer kamu binalarının yanı sıra ilçe devlet hastanesini de kullanılamaz hale getirdi.

Savaş durumunda bile hedef alınmayan sağlık çalışanları ve sağlık kuruluşlarının, terör örgütü tarafından çekinmeden hedef alınması, kendi insanına sunulan hizmeti sabote edecek kadar gözü dönmüşlüğün yanı sıra, devlet ve millet düşmanlığının en açık ifadesidir. Canları pahasına, ölümü göze alarak insanı yaşatma çabasında olan sağlık çalışanlarına sahip çıkmak ve terör örgütünü lanetlemek hem insani hem vicdani sorumluluktur.

Vatandaşlarımızın yanı sıra kamuoyunu askerimize polisimize sağlık çalışanlarımıza ve sağlık tesislerimize sahip çıkmaya, terör örgütlerine arkasındaki destekçilerine  milletçe  tepki gösterip lanetlemeye davet ediyoruz   Rabbim terörle mücadele eden ASKERİMİZE POLİSİMİZE GÜÇ KUVVET VERSİN MİLLETİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ BOZMASIN.  

                            

PAYLAŞ :